GET YOURSELF
REFRESHED

Witamy! 1234567890

Pocenie a medycyna estetyczna

Pocenie a medycyna estetyczna

Wiele osób medycynę estetyczną wiąże tylko z zabiegami na twarz, którym poddają się kobiety, które nie potrafią pogodzić się ze swoim wiekiem. Ale ta gałąź medycyny nie tylko poprawia wygląd, ale i podnosi komfort życia i leczy. Do gabinetów świadczących takie usługi często przychodzą osoby z nadwagą z trądzikiem, nadmiernym owłosieniem czy cierpiące na nadpotliwość.

W codziennym życiu,  problemy te,  mogą skutecznie obniżyć pewność siebie i poczucie komfortu. Bo na przykład gdy idziemy na rozmowę o pracę, a tu gdy tylko założymy koszulę, to pod pachami i na plecach tworzą się wielkie, mokre, a niekiedy nawet śmierdzące plamy. Efekt jest taki, że zamiast skupić się na tym by jak najlepiej się zaprezentować, to cały czas myślimy o  tym, że inni na pewno gapią się na nasze plamy, co odbiera nam wiarę w siebie. Albo nadmierne owłosienie. Osoby cierpiące na hirsutyzm, mają włoski niemal wszędzie na plecach, na brzuchu, klatce piersiowej, a nawet twarzy. Jest to szczególnie problematyczne dla kobiet. Wiadomo, że codzienne golenie powoduje szybsze odrastanie włosków, a nowe włosy są zwykle grubsze i bardziej kłujące. Wiele pań ma też problem z naczynkami. Żylaki nie dotyczą tylko seniorek, ale często młodych dziewczyn, u których np. po ciąży, na nogach pojawiły się pajączki. Przez to, że ich nogi są usiane tysiącem niebieskich żyłek i krwiakami, dziewczyny te, ze wstydu, nawet w upalne dni chodzą w długich spodniach.

Rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest medycyna estetyczna. W gabinetach świadczących takie usługi możemy się raz na zawsze pozbyć nadpotliwości, owłosienia czy żylaków. Z reguły potrzeba kilku zabiegów, ale często już po pierwszej wizycie widać efekty. Dzięki depilacji laserowej można w prosty sposób wypalić mieszki. Włoski nie będą miały czym się odżywiać więc nie odrosną, albo jeśli się pojawią to znacznie osłabione. Dzięki zastosowaniu specjalnych zastrzyków w gruczoły, zamknie się ich światło, i problem potu zniknie. Laserowo można się pozbyć również żylaków. Pamiętajmy jednak, by wybrać gabinet, w którym zabiegów dokonuje osoba doświadczona, najlepiej lekarz. Okazuje się, że źle dobrana długość wiązki światła lasera, może spowodować oparzenie skóry czy powstanie blizn. Podobnie jest z innymi zabiegami. Lekarz znając anatomię i analizując nasze indywidualne potrzeby, w sposób fachowy i optymalny wybierze odpowiedni dla nas zabieg. Medycyna estetyczna jest dziedziną, która wciąż się rozwija. W ostatnich latach zaliczono ogromny skok naukowo-technogiczny, a wszystko to po ty, by czuć się pięknie i dobrze we własnym ciele.

One thought on “Pocenie a medycyna estetyczna”

  • Bardzo merytoryczny artykuł. Jesteśmy lekarzami i w pełni zgadzamy się z przytoczonymi tutaj argumentami. Artykuł godny polecenia.

  • You must belogged in to post a comment.